Polacy - pielgrzymujcie do Ziemi Świętej

wto, 24 gru 2002, 23:24:00

Autor: Robert Opala

Łaciński patriarcha Jerozolimy zaapelował do Polaków, by nie przestawali pielgrzymować do Ziemi Świętej. Arcybiskup Michel Sabbah złożył Polakom bożonarodzeniowe życzenia.

Zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Ziemi Świętej życzy Polakom dobrego i świętego przeżycia Bożego Narodzenia. Prosi też, aby katolicy w Polsce pamiętali o Ziemi Świętej, modląc się w intencji zaprowadzenia tu pokoju i sprawiedliwości.

Wsparciem dla kościołów w Ziemi Świętej jak podkreślił patriarcha, jest przede wszystkim modlitwa, troska i wrażliwość wobec sytuacji miejscowych chrześcijan, które inspirują do różnych form pomocy. Patriarcha Sabbah uznał, że bardzo ważnym przejawem wsparcia chrześcijan w Ziemi Świętej jest pielgrzymowanie do "miejsc świętych" historii Zbawienia. Zachęca Polaków do odwagi w pielgrzymowaniu, które jest zarazem okazywaniem solidarności kościołom i chrześcijanom w Ziemi Świętej.

Patriarcha Michel Sabbah będzie przewodniczył w wigilię Bożego Narodzenia Mszy św. pasterskiej w Betlejem, w kościele p. w. św. Katarzyny, przy bazylice Narodzenia Pańskiego. Mimo okupacji Betlejem przez wojsko izraelskie i napięcia w sferze bezpieczeństwa, franciszkanie mają nadzieję, że religijne obchody Bożego Narodzenia przebiegną w spokoju. Na pewno jednak zabraknie pielgrzymów, rzesz katolików lokalnych oraz atmosfery radosnego świętowania. Tym bardziej więc zwierzchnicy lokalnych kościołów katolickich apelują do chrześcijan na całym świecie o modlitwę w noc Bożego Narodzenia w intencji pokoju, sprawiedliwości i pojednania w Ziemi Świętej.


Za Serwisem Kocioła Rzymsko-Katolickego w Polsce 'OPOKA'

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20021224232425723