Prezydent na spotkaniu noworocznym PRE

pią, 17 sty 2003, 12:37:11

Autor: Joanna Gacka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski wziął udział w spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej.
W spotkaniu uczestniczyli również Premier Leszek Miller, Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz, członkowie władz PRE, nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Józef Kowalczyk oraz Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP Marek Ungier.

- Cieszę się, że tradycyjnie mogę spotkać się w Radzie Ekumenicznej z gronem moich dobrych znajomych - znakomitych ludzi, duchownych, osób świeckich - żeby zastanowić się nad tym co udało nam się uczynić w roku minionym i co jest zadaniem na rok, który rozpoczęliśmy. Chcę podziękować wszystkim polskim Kościołom za służbę Ojczyźnie i człowiekowi przez ostatnie dwanaście miesięcy. To był czas jak zwykle w losach i historii Polski niełatwy, ale jestem przekonany, że będziemy wspominać go dobrze - powiedział Aleksander Kwaśniewski - Głos duchowieństwa niezależnie od wyznania w Polsce jest ważny i być może to nas różni od innych państw, że on jest słuchany i dobrze, że jest słuchany i cieszymy się także my jako władze świeckie, że jest słuchany. Tu nie ma kontrowersji, tu nie ma konkurencji, tu nie ma walki o to kto będzie lepiej i bardziej wysłuchany. Tu chodzi tylko i wyłącznie o to żebyśmy razem potrafili najlepiej służyć ludziom, społeczeństwu, narodowi w całym jego zróżnicowaniu i Polsce. Rzeczpospolita ma za sobą już ponad tysiąc lat historii, historii, która miała bardzo wzniosłe ale także tragiczne chwile. Nasze pokolenie, tu zgromadzeni mają nadzwyczajną okazję ale także wyjątkową odpowiedzialność uczynić los Polski pewniejszym, lepszym, zapewniającym ludziom więcej bezpieczeństwa ale także to co jest wartością, którą wnosimy do wspólnoty europejskiej i światowej - właśnie tradycji, solidarności, wzajemnego szacunku, miłości, więc tego wszystkiego co jest potrzebne nie tylko narodom, ale także każdej osobie.
W nowym roku wszystkim Polakom, wyznawcom różnych konfesji i wszystkim moim rodakom chcę tu w Radzie Ekumenicznej życzyć pomyślności, szczęścia, wzajemnego szacunku, tolerancji i obyśmy mogli ten rozpoczęty rok zakończyć w poczuciu satysfakcji i wielkiej nadziei, która nam Polakom nie tylko jest potrzebna, ona nam się - Polakom i Polsce - należy
- dodał prezydent

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030117123711927