Studenci w USA wyrażają niepokój w związku z konfliktem irackim

pon, 20 sty 2003, 00:05:00

Autor: Dariusz Bruncz

W petycji, pod którą podpisało się ponad 350 studentów, uczestniczących w ekumenicznym spotkaniu „Celebrate” w Albuquerque, zawarte zostało wezwanie, by „wspierać politykę współczucia w USA” i działać na rzecz światowego pokoju.

Inicjatywa „Celebrate” jest ekumenicznym przedsięwzięciem, mającym na celu zachęcanie młodzieży do większego zaangażowanie się w inicjatywy polityczne, sprawy społeczne i religijny wymiar życia. Patronat nad „Celebrate” obejmują Narodowa Koalicja Studentów Katolickich oraz Rada na rzecz Ekumenicznej Służby Studentów Chrześcijańskich (CESCM). CESCM jest związkiem studentów oraz uczelnianych wykładowców z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki (ELCA), Uczniów Chrystusa, Kościoła Episkopalnego, Kościoła Prezbiteriańskiego, Zjednoczonego Kościoła Chrystusa oraz Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego.

Lisa Parker z Luterańskiego Ruchu Studenckiego w USA (LSM-USA) poinformowała, że grupa studentów przygotowała dokument, który wyraża opinie młodzieży nt. wojny. Projekt dokumentu głosi: Jako katolicy, luteranie, episkopalianie, uczniowie Chrystusa, reformowani, metodyści, baptyści, członkowie Światowej Federacji Studentów Chrześcijańskich, Międzynarodowego Ruchu Studentów Katolickich zostaliśmy wychowani w tradycjach miłujących Boga. Czujemy się przywiązani do miłości bliźnich tak jak nas samych, włączając naszych braci i siostry w Iraku, bez względu na wyznawaną wiarę. Jako studenci nakłaniamy naszych liderów, by działali w poczuciu moralnej odpowiedzialności i zachęcamy do otwartego dialogu z nadziejami na dyplomatyczne, pokojowe rozwiązanie między USA a Irakiem." (elca-news)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030120000519743