Luteranie wraz z innymi chrześcijanami bojkotują izraelskie produkty

pią, 31 sty 2003, 22:11:13

Autor: Dariusz Bruncz

Luterańskie Kościoły na całym świecie bojkotują izraelskie produkty, pochodzące z nielegalnych izraelskich osiedli w zachodniej Jordanii.

Akcje wspiera m.in. luterański prymas Szwecji ksiądz arcybiskup Karl-Gustav Hammar ze Sztokholmu oraz ambasador Królestwa Szwecji w Republice Federalnej Niemiec Carl Tham. Prominentni luteranie wewali Unię Europejską, ażeby wypowiedziała układ handlowy z Izraelem.

Inicjatywa jest częścią światowej kampanii, której celem jest nakłonienie państwa Izrael do zakończenia nielegalnej okupacji Autonomii Palestyńskiej. Oficjalnie akcję wspiera także Światowa Federacja Luterańska (ŚFL).

W Anglii bojkotuje się izraelskich wykładowców. Coraz częściej naukowe publikacje izraelskich naukowców odsyłane są z powrotem do Izraela z adnotacjąniepożądane”. W planach są dalsze sankcje, m.in. bojkot izraelskich muzyków. Brytyjscy artyści mieliby również nie dawać żadnych koncertów w Izraelu. Sankcje mają istnieć tak długo, dopóki Izrael nie wycofa się z Judei, Samarii oraz z obszaru Gazy.

Niedawno izraelskie pociski zniszczyły anglikańską kaplicę szpitalną na terenie Autonomii Palestyńskiej, stwarzając bezpośrednie zagrożenie życia dla wielu osób. (idea/ENI)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030131221113382