Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Potter z błogosławieństwem Watykanu

Watykan pozytywnie ocenił serię książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze. Dyskusja na temat powieści J.K. Rowling odbyła się w poniedziałek przy okazji publikacji dokumentu o ruchu New Age.

Oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie Pottera mówi, że literacka postać czarodzieja nie jest antychrześcijańska i nie zagraża młodzieży, opowieść o Hogwarcie może być nawet pomocna przy zrozumieniu różicy pomiędzy dobrem a złem.

Odmiennego zdania są inne wyznania chrześcijańskie. Przeciwna książkom J.K. Rowling jest m.in. Cerkiew Prawosławna na Cyprze oraz niektóre kościoły protestanckie w Stanach Zjednoczonych. W Rosji przed miesiącem prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Pottera - jedna z rosyjskich organizacji religijno-nacjonalistycznych oskarżała wydawcę serii o szerzenie okultyzmu i kultu szatana.

Źródło: www.religie.epf.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030204124554603

No trackback comments for this entry.
Potter z błogosławieństwem Watykanu | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
gosc nie, 9 lut 2003, 15:08:13
Jestem fanem HARREGO i zgadzam się w zupełności z opinią WATYKANU , w tej książce nie ma nic związanego z szatanem , a ci , którzy uważają , że HARRY POTTER jest antychrześcijański i nie nadaje się do czytania w ogóle go nie czytali i tylko sobie myślą , że książka jest zła.
LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ ZANIM POWIECIE COŚ O CZYM W OGÓLE NIE MACIE POJĘCIA!
PIOTREK lat 14
\"KONUS\"
 
Crusader nie, 14 sie 2005, 21:20:03
Benedykt XVI jeszcze jako prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary był zagorzałym przeciwnikiem książek o Harrym Potterze. Poinformował o tym w czwartek włoski dziennik "La Repubblica", pisząc o liście, jaki przed dwoma laty kardynał Joseph Ratzinger wystosował do niemieckiej uczonej, autorki rozprawy na temat niebezpieczeństw, kryjących się jej zdaniem w książkach Joanne K. Rowling. Rzymska gazeta ujawniła list na dobę przed światową premierą anglojęzycznej wersji "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" - przedostatniego, szóstego tomu przygód młodego czarodzieja. "To dobrze, że pani oświeci ludzi na temat Harry'ego Pottera, gdyż mamy do czynienia z podstępnym omotaniem, które nieświadomie i głęboko wypacza chrześcijaństwo w duszy, zanim się ono na dobre rozwinie" - napisał kardynał Ratzinger w liście do niemieckiej badaczki literatury Gabriele Kuby, która przysłała mu swój tom zatytułowany "Harry Potter - dobry czy zły?". Kuby wyraziła w nim opinię, że książki Rowling nie są beztroską rozrywką, ale groźną lekturą, zatruwającą dusze młodych czytelników i zacierającą granice między dobrem a złem. Kardynał Ratzinger - jak relacjonuje "La Repubblica" - z entuzjazmem odniósł się do krytycznej rozprawy Gabriele Kuby, podkreślając: "Z przyjemnością zezwalam na ujawnienie mojej opinii na temat Harry'ego Pottera". Zasugerował także, by kopię swej "antypotterowskiej" książki autorka wysłała do Papieskiej Rady Kultury. W ten sposób, zauważył watykanista rzymskiej gazety Marco Politi, ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary chciał za wszelką cenę zdementować krążące przed kilkoma laty pogłoski, według których przygody małego czarodzieja spodobały się Janowi Pawłowi II. http://fidelitas.pl/index2.php?id=767

---
nie miłuje Pana Jezusa ten, kto odrzuca Matkę Jego !

Królowo Polski, Pani z Ostrej Bramy módl się za nami !!!
Wszechpośredniczko Łask módl się za nami !!!

 
 • Perun nie, 13 sie 2006, 10:36:14

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń