Prowincje kościelne bez kobiet księży

czw, 6 lut 2003, 02:14:00

Autor: Dariusz Bruncz

W Kościele Anglii (Chruch of England) mają powstać prowincje kościelne, w których kobiety-księża nie będą mogły sprawować funkcji duszpasterskich.

Konserwatywna organizacja w łonie Kościoła Anglii o nazwie "Forward in Faith" (Naprzód w Wierze) sprzeciwiająca się święceniom kapłańskim dla kobiet, ma zamiar założyć prowincję kościelną, w której ordynowane kobiety nie będą mogły odprawiać nabożeństw.

Do prowincji miałoby według wstępnych szacunków należeć "około 400 parafii", jak donosi niemiecka Katolicka Agencja Informacyjna (KNA), powołująca się na poniedziałkowe wydanie brytyjskiego dziennik "Daily Telegraph". Według informacji "Daily Telegraph" pomysł popiera nowy prymas Kościoła Anglikańskiego, arcybiskup Canterbury ks. Rowan Williams.

Organizacja "Forward in Faith" powołała już komisję prawniczą, której zlecono opracowanie odpowiedniego planu dla powstającej prowincji kościelnej. Po wprowadzeniu święceń kapłańskich dla kobiet w Kościele Anglikańskim doszło w Wielkiej Brytanii do wielu spektakularnych konwersji na rzymski katolicyzm, na który konwertował m.in. były anglikański biskup Londynu, który niedawno przyjął sakrę biskupią w Kościele Rzymskokatolickim, o czym informowaliśmy w naszym serwisie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030206021449994