Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Katolickie serwisy znikają z Internetu

Z portalu republika.pl należącego do firmy Onet, został usunięty katolicki serwis: Encyklopedia Zjawisk XXIw "OKIEM"

     Na skutek wniosku Szymona Niemca (prezesa zarządu Miedzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce) firma Onet usunęła serwis: Encyklopedia Zjawisk XXIw "OKIEM". Po dwóch dniach został jednak reaktywowany.
     Serwis ten zawierał wiele opracowań poświęconych różnym tematom (np. sektom, antykoncepcji), a wsród nich była strona o zjawisku homoseksualizmu. Na tej stronie było kilka definicji, oraz tabel pokazujących związek pomiędzy homoseksualizmem, a zapadalnością na choroby, czy też przestępstwami seksualnymi.
     Po wymianie listów z Onetem i właścicielem serwisu, p. Niemiec zwrócił się do Onetu o usunięcie z portalu serwisu z treściami przestępczymi - i poinformował o zgłoszeniu przestępstwa do prokuratury, argumentując że konsekwencją publikacji serwisu "OKIEM" może stać się "ryzyko utraty zdrowia przez osoby o potencjalnej homoseksualnej orientacji". Wśród zarzutów, pojawił się też argument o przedstawianiu nieprawdziwych danych.
     Serwis "OKIEM" został reaktywowany przez Onet, po wcześniejszej pisemnej umowie pomiedzy Onetem, a właścicielem - o tym, że wszelkie konsekwencje prawne ponosi jedynie właściciel serwisu "OKIEM".

    
     Wcześniej, Miedzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce podało do sądu bp. T. Pieronka.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030226134448487

No trackback comments for this entry.
Katolickie serwisy znikają z Internetu | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Katolickie serwisy znikają z Internetu
Churchman śro, 26 lut 2003, 18:04:07
To faktycznie przykre sa sprawy te znikające z internetu serwisy. W Anglii wydarzył się natomiast ostatnio odwrotny przypadek. Jezuici prowincji brytyjskiej załozyli serwis służący pomocą katolickim lesbijkom i gejom. Serwis był prowadzony na bardzo dobrym poziomie, zyskał uznanie środowiska. Posiadał wiele linek do stron internetowych przeróżnych kafejek i klubów dla homoseksualistów. Były też odnośniki do fajnych picsów. Ale któregoś dnia prowincjał przeczytał o istnieniu strony w antykatolickiej gazecie i strone zdjął osobiście.
Rob


---
Churchman
 
Katolickie serwisy znikają z Internetu
Kazik czw, 27 lut 2003, 13:52:17
To rzeczywiscie przykre, ale tez rozumiem gejow i lezbijki, bo tego typu zestawienia niczego nie dowodza, ani niczemu nie sluza. Pamietam kiedys na poczatku lat dziewiecdziesiatych jedna z brytyjskich gazte wykazala, ze ponad polowa wezniow skazanych za takie i takie przestepstwa w Anglii, jest wyznania rzmskokatolickiego, a przeciez stanowia oni zledwie 5% spoleczenstwa. Oczywiscie to zestawienie implikowalo absurdana teze iz katolicyzm angielski jest kryminigenny - naturalnie katolikow trafil szlag i gazeta sie pokajala. Czy sytuacja jest tutaj tak zupelnie inna - tak, bo tym razem to katolicki serwis implikuje cos nieprzyjemnego dla innych.
Kochani: nie robmy drugiemu co tobie nie mile!
Kazimierz Bem
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń