Katolickie serwisy znikają z Internetu

śro, 26 lut 2003, 13:44:48

Autor: Mateusz Dunikowski

Z portalu republika.pl należącego do firmy Onet, został usunięty katolicki serwis: Encyklopedia Zjawisk XXIw "OKIEM"

     Na skutek wniosku Szymona Niemca (prezesa zarządu Miedzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce) firma Onet usunęła serwis: Encyklopedia Zjawisk XXIw "OKIEM". Po dwóch dniach został jednak reaktywowany.
     Serwis ten zawierał wiele opracowań poświęconych różnym tematom (np. sektom, antykoncepcji), a wsród nich była strona o zjawisku homoseksualizmu. Na tej stronie było kilka definicji, oraz tabel pokazujących związek pomiędzy homoseksualizmem, a zapadalnością na choroby, czy też przestępstwami seksualnymi.
     Po wymianie listów z Onetem i właścicielem serwisu, p. Niemiec zwrócił się do Onetu o usunięcie z portalu serwisu z treściami przestępczymi - i poinformował o zgłoszeniu przestępstwa do prokuratury, argumentując że konsekwencją publikacji serwisu "OKIEM" może stać się "ryzyko utraty zdrowia przez osoby o potencjalnej homoseksualnej orientacji". Wśród zarzutów, pojawił się też argument o przedstawianiu nieprawdziwych danych.
     Serwis "OKIEM" został reaktywowany przez Onet, po wcześniejszej pisemnej umowie pomiedzy Onetem, a właścicielem - o tym, że wszelkie konsekwencje prawne ponosi jedynie właściciel serwisu "OKIEM".

    
     Wcześniej, Miedzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce podało do sądu bp. T. Pieronka.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030226134448487