Papież odprawił prywatna mszę dla Blaira

czw, 27 lut 2003, 13:58:15

Autor: Piotr Timus

Papież Jan Paweł II odprawił w Watykanie specjalną, prywatną mszę dla premiera Tony'ego Blaira i jego rodziny. Cherlie Blair, która jest katoliczką, poprosiła papieża o możliwość uczestnictwa w mszy odprawianej przez papieża codziennie wczesnym rankiem w prywatnych apartamentach Pałacu Watykańskiego.

Tony Blair jest członkiem Kościoła Anglii, jednakże czasami towarzyszy swojej żonie podczas rzymskokatolickiej mszy w Londynie. Także tym razem dołączył do swojej rodziny w papieskiej kaplicy.

Po raz pierwszy zdarzyło się, aby brytyjski premier uczestniczył w prywatnej mszy odprawianej przez papieża. Taki przywilej niezwykle rzadko jest udzielany politykom.

Wizyta Blaira w Watykanie była poprzedzona spekulacjami na temat ewentualnego napięcia pomiędzy nim a papieżem odnośnie sposobu rozwiązania kryzysu irackiego.

Jan Paweł II konsekwentnie opowiada się przeciwko jakiejkolwiek akcji militarnej przeciwko Irakowi, podczas gdy Blair jest najwierniejszym sojusznikiem Waszyngtonu opowiadającego się za militarnym rozbrojeniem Saddama Hussaina.

Jednakże rodzina Blairów spędziła w Watykanie więcej czasu niż było to wcześniej zaplanowane. Podczas pobytu zdążyli m.in. odwiedzić muzea miasta papieskiego oraz Kaplicę Sykstyńską.

Źródło:
http://iccoventry.icnetwork.co.uk

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030227135817542