Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Islam dla aborygenów

Młodzi, niezadowoleni z życia aborygeni coraz częściej przechodzą na islam - donosi brytyjski "Independent". Wielu z nich wybiera nawet jego najbardziej radykalną wersję - fundamentalizm w wersji terrorystycznej.

W chwili obecnej już około tysiąca aborygenów jest wyznawcami islamu. Niestety tylko nieliczni pierwotni mieszkańcy Australii robią to z przyczyn duchowych. Pozostali jednak twierdzą, że tylko islam pozwala im odzyskać uczucie własnej godności, której, jako uciskana mniejszość, odczuwają niedostatek. Według „Independenta” islam jest szczególnie popularny wśród młodzieży, która szczególnie mocno odczuwa niezadowolenie z położenia na samym dnie australijskiej drabiny społecznej. To wśród nich najpopularniejszy jest także Osama bin Laden. Niektórzy aborygeni składają mu wręcz miłosne wyznania. – Gdziekolwiek jesteś, ja i tak Cię kocham, bracie, i modlę się do Ciebie, bowiem jesteś dla mnie najprawdziwszym bojownikiem o sprawę islamu i wolności na świecie – mówi spoglądając na portret terrorysty, Chalid, który na islam nawrócił się w więzieniu. Chalid jest przekonany, że wśród aborygenów są tysiące wielbicieli bin Ladena. – Jeśli kiedykolwiek go złapią, to tu, wśród nas, znajdą się tysiące jego naśladowców – podkreśla.

Mimo dynamicznego rozwoju islamu – wśród aborygenów większość nadal stanowią chrześcijanie. Jednak – to islam, od jakiegoś czasie, staje się nośnikiem narodowej siły i dumy prześladowanych aborygenów. Chrześcijaństwo – jest wciąż dla nich religią prześladowców i kolonizatorów, którzy odebrali im ich dziedzictwo. Podobny proces można zaobserwować wśród afro-amerykanów, dla których również różne wersje islamu są źródłem dumy i duchowej siły. Tak właśnie popularność islamu wśród pierwotnej ludności Australii wyjaśnia dziennikarz „Australian Muslim News Karander Sait. – Białe władze Australii, czy australijskich kościołów nie interesują się sprawami aborygenów. A oni naprawdę potrzebują duchowego wsparcia, a jeśli chrześcijanie nie chcą ich traktować, jak ludzi, to jestem pewien, że islam jest na to przygotowany – tłumaczy.

Podobnie swoją konwersję na islam wyjaśnia student prawa, Justin. – W Australii, jako aborygen nie czuję się traktowany, jako pełnoprawna jednostka ludzka. Islam pozwali mi uwierzyć, że jestem człowiekiem, daje mi siły, by znosić wszystkie niepowodzenia i poniżenia – podkreśla. Jednak wbrew takim wypowiedziom doświadczenia aborygenów muzułmanów wcale nie są tak różowe. Z jednej strony bowiem odrzucają ich, jako zdrajców – lokalne społeczności, z drugiej zaś muzułmanie nie-australijskiego pochodzenia nie traktują ich całkiem poważnie. Dodatkowo ostatnie wypowiedzi na temat zamachu na Bali – ściągnęły na nich szczególną uwagę lokalnej policji i władz.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030301214248862

No trackback comments for this entry.
Islam dla aborygenów | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń