Program ekumenicznych spotkań młodzieży w Laskach

pią, 7 mar 2003, 11:40:20

Autor: Robert Opala

Ośrodek ekumeniczny Joannicum w Laskach pod Warszawą, który prowadzą siostry franciszkanki, będzie organizatorem spotkań ekuemicznych dla mołdzieży w dniach 11-13 marca br.

Jednym z tematów tegorocznego spotkania będzie jedność chrześcijan w perspektywie jednoczącej się Europy.
Do tej pory młodzież z różnych Kościołów chrześcijańskich spotykała się w Laskach dwa razy do roku. W tym roku Ośrodek rozpoczyna nową metodę pracy, który będzie oscylował wokół comiesięcznych spotkań tematycznych.

Wśród zaproszonych gości i wykładowców w tym roku przyjadą do Lasek ks. Michał Czajkowski i ks. Piotr Mazurkiewicz – profesorowie z USKW w Warszawie oraz publicyści z miesięczników: katolickiej „Więzi” i reformowanej "Jednoty".

W kwietniu (8-10) gościem franciszkanek w Laskach będzie kardynał Christopher Schönborn, arcybiskup Wiednia. Poprowadzone przez niego rekolekcje odbędą się w duchu dominikańskim.

W maju (13-15) spotkanie ekumeniczne poświęcone będzie problemom prawosławno-katolickim w Rosji. Inspiracją do rozmów i refleksji będą doświadczenia kardynała Waltera Kaspera, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

W czerwcu (10-12) – problematyka żydowska w ujęciu dwóch rzymskokatolickich kapłanów pochodzenia żydowskiego: kardynała Jean-Marie Lustigera, arcybiskupa Paryża i ks. prof. Romualda Jakuba Wekslera, wykładowcy antropologii chrześcijańskiej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030307114020454