Arka Noego Gazety.pl

pią, 7 mar 2003, 15:12:00

Autor: Joanna Gacka

Gazeta.pl uruchomiła serwis poświęcony religii, który jest internetową wersją Arki Noego, ukazującej się co piątek w "Gazecie Wyborczej".

Użytkownicy mogą w nim znaleźć opublikowane dotychczas w "Gazecie Wyborczej" teksty, cykle (m.in. Głośne myślenie, Sylwetki świętych i błogosławionych), poczytać ekumeniczne tłumaczenie Ewangeli św. Łukasza.

Jego autorami są duchowni z trzech Kościołów: prawosławny arcybiskup Jeremiasz, pastor zielonoświątkowy Mieczysław Kwiecień i ksiądz rzymskokatolicki Michał Czajkowski oraz katolik świecki - Jan Turnau.

Serwis wzbogacono również o informacje KAI i katalog stron www poświęconych katolicyzmowi, prawosławiu i protestantyzmowi.

Integralną częścią Arki Noego jest dział poświęcony Janowi Pawłowi II, gdzie można znaleźć relacje z ostatnich pielgrzymek, setki zdjęć Papieża i najważniejsze teksty dziennikarzy "Gazety Wyborczej" poświęcone Papieżowi.

W połączeniu z bazą książek księgarni "Merlin.pl" dostępne są nowości wydawnicze o tematyce religijnej oraz książki Jana Pawła II i o Janie Pawle II.

Źródło: swk.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030307151229669