Watykański szef ekumenii obchodził 70-te urodziny

sob, 8 mar 2003, 23:12:29

Autor: Robert Opala

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, kardynał Walter Kasper, obchodził 5 marca 70. rocznicę swoich urodzin.

W 1999 roku profesor Kasper został mianowany przez papieża Jana Pawła II sekretarzem Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan. Podczas konsystorza 21 lutego 2001 roku, otrzymał kapelusz kardynalski, a w dwa tygodnie później powierzono mu urząd przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Kardynał Walter Kasper jest jednym z najwybitniejszych współczesnych teologów katolickich, uznanym autorytetem na uniwersytetach rzymskich i niemieckich, katolickich i ewangelickich. O sobie i swojej służbie powiedział tylko: "Jeśli papież obdarzy mnie zaufaniem, a Bóg da siły, będę to robił jeszcze przez kilka lat".

Z Janem Pawłem II znał się osobiście jeszcze z czasów, gdy obaj byli profesorami. Jako jeden z dwóch przewodniczących katolicko-luterańskiej komisji ds. dialogu, zaangażował się w jeden z najważniejszych projektów ekumenicznych, którego efektem było podpisanie przez Kościół Katolicki oraz Światową Federację Luterańską,31 października 1999 roku wspólnej deklaracji o usprawiedliwieniu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030308221229650