Późna konwersja matki biskupa

nie, 9 mar 2003, 17:50:45

Autor: Robert Opala

Biskup Alan Hopes, sufragan rzymskokatolickiej archidiecezji Westminster w Anglii, w uroczystym nabożeństwie pogrzebowym pożegnał swoją matkę, Ivy Hopes, która na krótko przed śmiercią dokonała konwersji do Kościoła Katolickiego z Kościoła Anglikańskiego.

Konwertytą jest również jej syn, biskup Alan, który wcześniej był proboszczem jednej z największych parafii anglikańskich w Londynie.

Biskup Alan oraz jego matka Ivy są jedynymi katolikami w rodzinie Hopes’ów. Konwersja ks. Hopes’a na katolicyzm – razem z wieloma innymi duchownymi anglikańskimi – była ważnym wydarzeniem w dziejach stosunków między dwoma Kościołami.
Eksperci od spraw kościelnych w Anglii spodziewali się, że to wydarzenie oziębi bardzo dobre relacje ekumeniczne między Kościołem katolickim a anglikańskim. Tak się jednak nie stało, a to głównie dzięki osobistej postawie ks. Hopes’a i ówczesnych arcybiskupów Westminster i Canterbury.

Matka biskupa Alana Hopes’a została katoliczka dwa tygodnie po biskupim ingresie jej syna, Alana (10 lutego br.). W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział duża liczba wiernych z obu parafii – anglikańskiej i katolickiej, do których zmarła należała.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030309175045465