Fidel błogosławi klasztor

pon, 10 mar 2003, 10:32:17

Autor: Piotr Timus

Kubański przywódca Fidel Castro nieoczekiwanie przybył na poświęcenie nowego klasztoru w Hawanie, na Kubie. Po raz pierwszy od dziesięcioleci pojawił się on publicznie w instytucji religijnej.

Poświęcenie odrestaurowanego klasztoru w starej części Hawany było na żywo transmitowane przez radio i telewizję. Ostatnio Castro uczestniczył w ceremonii religijnej podczas pielgrzymki na Kubę papieża Jana Pawła II w 1998 r. Castro był wówczas obecny podczas mszy odprawionej przez papieża w Hawanie na placu Rewolucji.

Według kubańskiego przywódcy otwarcie klasztoru ma podkreślić 5 rocznicę papieskiej pielgrzymki. Podczas uroczystości poświęcenia Castro modlił się za Jana Pawła II, o powodzenie watykańskich wysiłków na rzecz zapobieżenia wojnie w Iraku. Obok przywódcy kubańskiej rewolucji na uroczystości obecnych było dwóch kardynałów, z Meksyku i z Watykanu.

Sam klasztor mieści się w byłym hiszpańskim, kolonialnym pałacu, podarowanym ośmiu siostrom Brygidkom. Nieobecny był jednak najwyższy kubański dostojnik kościelny, Kardynał Jaime Ortega.

http://news.bbc.co.uk

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030310103218750