Pamiętają o Polonii

śro, 12 mar 2003, 18:51:18

Autor: Adam Ciućka

O polskich zielonoświątkowcach rozsianych po świecie pamięta ich rodzimy Kościół Zielonoświątkowy w RP i Biskup Kościoła - Ks. Mieczysław Czajko. Kościół Zielonoświątkowy w RP nie ogranicza swojej działalności do terytorium Polski, ale także pomaga i współtworzy zbory polonijne na całym świecie.

Dzięki ofiarnej pracy Kościoła i jego przywódców polonijne zbory zielonoświątkowe powstają na Litwie, w Niemczech, Grecji, Kanadzie, USA, Australii.

Przykładem oddania duchowym potrzebom naszych rodaków była ostatnia wizyta Ks. Bp. Mieczysława Czajko w Niemczech. Ksiądz Biskup złożył wizytę duszpasterską w Hamburgu, Duesseldorfie, oraz Itzehoe, gdzie spotkał się ze zborami oraz duchownymi i starszymi zborów.
W Duesseldorfie, Ks. Biskup ordynował pastora Józefa Krawca na prezbitera Kościoła Zielonoświątkowego.
Pastor Józef Krawiec jest założycielem zboru Polskie Centrum Chrześcijańskie w Duesseldorfie, który właśnie obchodził ósmą rocznicę swojego istnienia.

Księdzu Biskupowi Czajko w ordynacji pastora Krawca towarzyszyli ks. prezbiter Józef Adamczyk z Głogowa, wieloletni przyjaciel ordynowanego, oraz z ramienia BFP (Bund Freikirchlicher Pfingstgemeinden www.bfp.de) Zastępca Prezbitera Okręgowego Ks. Kurt-Jürgen Gleichmann.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030312185118606