Biskupi przeciw korupcji

czw, 13 mar 2003, 18:06:00

Autor: Marcin Pijaczyński

Polscy biskupi stwierdzili na Zebraniu Episkopatu, że korupcja nie jest do pogodzenia z katolicką moralnością. Hierarchowie zajęli się również sprawą Radia Maryja, które w dalszym ciągu pozostaje poza ich wpływem.

"Wiernym przypominamy, że z katolicką moralnością nie można pogodzić żadnej formy korupcji. Wszyscy zaś sprawujący jakąkolwiek władzę, na czele z najwyższymi władzami państwowymi, niech pamiętają, że pierwszym i najważniejszym kryterium prawomocności władzy jest nie tylko demokratyczny wybór, ale także stała i autentyczna troska o dobro wspólne. Przekształcanie Państwa w oligarchiczną grę interesów grup jawnych i tajnych, formalnych i nieformalnych, jest podważeniem praworządności władzy" - napisali biskupi.

Dołączoną do traktatu akcesyjnego deklaracja rządu dotyczącą moralności została przez Episkopat Polski uznana za wolę ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, wolę ochrony rodziny, a także ochrony małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

Biskupi zajmowali się też sprawą Radia Maryja i nowego projektu o. Tadeusza Rydzyka - telewizji Trwam. Episkopat ciągle nie jest w stanie kontrolować prowadzonych przez redemptorystę działań, a zespół duszpasterskiej troski o rozgłośnie nie uzyskał jak dotąd żadnych informacji o planach telewizyjnych ojca Rydzyka.

Źródło: Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030313180637924