Czy jutro wybuchnie wojna?

śro, 19 mar 2003, 00:41:53

Autor: Robert Opala

Prawdopodobnie dzisiaj rano świat dowie się, czy będzie to ostatni dzień pokoju.

Po wczorajszym spotkaniu w amerykańskiej bazie wojskowej na Azorach przywódców trzech państw – Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii – administracja prezydenta Georga W. Busha spróbuje przeforsować dzisiaj, podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, rezolucję dopuszczającą użycie sił zbrojnych w Iraku.

Prezydent USA podczas wczorajszego przemówienia powiedział: "Saddam Husajn jest niebezpieczny dla sąsiadów, jest sponsorem terroryzmu i przeszkodą dla pokoju na Bliskim Wschodzie. Dostał on od ONZ ultimatum: albo rozbroi się sam, albo zostanie rozbrojony siłą. Na razie jest tak, że mimo obietnic nie uczynił niczego."

Dzisiejszy dzień będzie dniem prawdy. Czy świat będzie świadkiem kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie. Ta wojna jednak może – jak żadna wcześniej w tym regionie – rozszerzyć się na cała naszą planetę.

Dostrzegając do zagrożenie, z apelem o zapobieżenie wojnie zwrócił się do przywódców świata papież Jan Paweł II.  Mówił wczoraj – w niedzielę 16 marca br. - "Należę do pokolenia, które pamięta II wojnę światową, dlatego mam obowiązek przypominać młodszym hasło: Nigdy więcej wojny! Zawsze jest czas, żeby ze sobą rozmawiać."

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2003031711195388