Owsiak nie chce Radia Maryja na Przystanku

śro, 19 mar 2003, 16:00:56

Autor: Adam Ciućka

Jurek Owsiak w wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej z 18 marca poinformował, że w tym roku nie zaprosi "Przystanku Jezus", na wielką rockową imprezę organizowana przez jego Orkiestrę - "Przystanek Woodstock".

Jako powód podał fakt, że w ubiegłym roku akcja ewangelizacyjna prowadzona podczas tej imprezy przez "Przystanek Jezus" odbywała się w namiocie użyczonym przez Radio Maryja, wokół którego można było usłyszeć audycje tej rozgłośni, co budziło spore kontrowersje wśród uczestników imprezy.

Jurek Owsiak stwierdził, ze z powodu "elementu konfliktowego" jakim jest "Przystanek Jezus" - ciągle musimy nastawiać się na dyskusję, musimy się ciągle niemalże tłumaczyć.

Argumentując nieobecność Przystanku Jezus szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdził: - Nie jestem krishnowcem, a katolikiem i w imię spokoju nie chcę, żeby Przystanek Jezus był na IX Przystanku Woodstock. Powodem takiej decyzji jest namiot Przystanku Jezus. - Nie chcę, aby ten namiot, który stał w ubiegłym roku i którego właścicielem jest pan Rydzyk, stał na Przystanku - stwierdził Owsiak. Dodał, że ten namiot to "coś niedobrego, coś złego, ten namiot emanuje czymś niedobrym".

Przystanek Woodstock i Przystanek Jezus to dwie różne filozofie, dwa inne światy, niech szukają sobie miejsca gdzie indziej - twierdzi Owsiak.
- Jestem zaskoczony i zasmucony tą wypowiedzią. Mam nadzieję, że nie jest ona powrotem do napięć, jakie panowały między oboma Przystankami - powiedział ks. Andrzej Draguła, rzecznik Przystanku Jezus. Zapowiedział, że nie chcą, aby ich inicjatywa postrzegana była dywersyjnie i zapowiedział rozmowy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w celu wynegocjowania najlepszych warunków swojej obecności na tej wielkiej imprezie rockocwej.
Jak poinformował ks. Draguła, Jurek Owsiak nie zgłaszał żadnych krytycznych uwag do organizatorów Przystanku Jezus. - Oczywiście akceptujemy, że Jurek Owsiak jest organizatorem Przystanku Woodstock i w bezpośrednich rozmowach będziemy próbowali uzyskać jak najlepsze warunki dla naszej obecności i działalności ewangelizacyjnej. Na pewno nie przyjedziemy na Woodstock na zasadzie działań dywersyjnych - zapewnia ks. Draguła.

Według niego także transmisje radiowe nie miały żadnego charakteru zaczepnego czy negatywnego wobec Przystankowi Woodstock. - Ci, którzy słuchali Radia Maryja wiedzą, że podczas transmisji z Przystanku Jezus nie pojawiały się żadne treści wymierzone przeciwko Woodstockowi, jego organizatorom, czy obecnej tam młodzieży - zapewnia ks. Draguła.
Tegoroczna impreza ma się odbyć w Żarach 1-2 sierpnia.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030318220056426