Świeccy franciszkanie modlą się o pokój

czw, 20 mar 2003, 00:12:01

Autor: Michał Ostrowski

"W perspektywie wiary pragnę ponowić pilne wezwanie do wzmożonej modlitwy i pokuty, aby wyprosić u Chrystusa dar Jego pokoju" oraz "bez nawrócenia serca nie ma pokoju" - to słowa Papieża Jana Pawła II, wygłoszone przed modlitwą Anioł Pański w dniu 16 marca 2003 r.

W odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II oraz na apel wystosowany wspólnie przez Organizację Global Vigil (http://www.globalvigil.org) i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Arcybiskupa Desmonda Tutu Franciszkanie świeccy wraz z mieszkańcami Warszawy podjęli w niedzielę, dnia 16 marca b.r., w Kościele Franciszkanów Konwentualnych p.w. stygmatów św. Franciszka, ul. Zakroczymska 1, modlitewne czuwanie w intencji pokoju na świecie i w naszych sercach.

Zapraszamy też na comiesięczne nabożeństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej w intencjach Ojca Świętego i pokoju na świecie, które odprawiane jest w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 11:00, w Kościele Braci Mniejszych p.w. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie - Mokotów, ul. Modzelewskiego 98a. Najbliższe nabożeństwo celebrowane będzie w dniu 29 marca 2003 r.

POKÓJ I DOBRO!

br. Michał Ostrowski (zastępca Przełożonej Narodowej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030319231205453