Konferencja teologiczna z premierem

czw, 20 mar 2003, 00:14:16

Autor: Robert Opala

W parafii ewangelickiej w Katowicach odbyła się 19 lutego br. comiesięczna Konferencja Teologiczna księży, diakonów i katechetów diecezji katowickiej. W lutowej konferencji wziął także udział były premier rządu polskiego, profesor Jerzy Buzek.

W czasie spotkania wysłuchano referat: ks Adriana Korczago o pracy wśród dzieci, która powinna być duszpasterskim priorytetem. Mówca zarysował potrzebę stworzenia lobbingu na rzecz dzieci w Kościele oraz pracy duszpasterskiej z rodzicami. W działaniach z dziećmi – dowodził ks. Korczago - powinny obowiązywać następujące zasady: wysłuchać, ocenić, przyjąć i docenić.

Część druga konferencji poświęcona była spotkaniu z prof. Jerzym Buzkiem. Mówił o roli Kościołów w procesie integrowania się Europy. Były premier stwierdził, że Unia Europejska to nie tylko gra interesów, ale także konieczność odpowiedzialności moralnej i dbałości o wspólne dobro. W nowej Europie należy zachować te wartości, które legły u podstaw idei wspólnego kontynentu. Te zaś były zawsze chrześcijańskie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030319235416389