Patriarcha moskiewski potępia wojnę

czw, 20 mar 2003, 16:31:22

Autor: Tomasz Terlikowski

Patriarcha Moskiewski Aleksiej II potępił akcję militarną Stanów Zjednoczonych przeciwko Irakowi i wezwał kraje z nim sąsiadujące do udzielenia pomocy uchodźcom z zaatakowanego kraju.

"Przyjmijcie tych, którzy stracili wszystko, ogrzejcie ich ciepłem swoich serc" - napisał w oświadczeniu Aleksiej II. "Rosyjska Cerkiew Prawosławna zwraca się do państw koialicji antyirackiej o zaprzestanie przelewu krwi. Zróbcie wszystko, co możliwe, aby nie dopuścić do rozszerzania się działań wojennych! Odnówcie proces pokojowy. Oszczędźcie tysiące niewinnych ludzi" - apelował patriarcha.

"Wzywam wszystkich, którzy mogą położyć kres tej wojnie, aby zrobili to jak najszybciej. Wznoszę modły do Boga o zbudowanie pokoju na Bliskim Wschodzie. Niech Bóg ześle nam mądrość dla uregulowania sytuacji w Iraku i na Bliskim Wschodzie" - uzupełnił Aleksiej II.

Patriarcha przypomniał, że ludzie będą ginąć nie tylko z powodu bomb, ale również głodu, który zawsze pojawia się przy okazji działań wojennych. Zwrócił też uwagę na to, że w wyniku dziłań wojennych zniszczeniu mogą ulec miejsca święte chrześcijan, Żydów i muzułmanów. 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030320163122568