Kardynał zawiera przymierze

pon, 24 mar 2003, 12:20:57

Autor: Robert Opala

Arcybiskup Westminster, kardynał Cormac Murphy-O’Connor podjął decyzję dołączenia do zwierzchników kościelnych w Wielkiej Brytanii, którzy zawarli między sobą przymierze ekumeniczne.

„Kościół pielgrzymuje ku jedności i od tej drogi nie ma już odwrotu” – pod takim hasłem zawarli w ubiegłym roku zwierzhnicy kilku Kościołow chrześcijańskich w Wielkiej Brytanii specyficzne przymierze ekumeniczne. Arcybiskup Canterbury, dr Rowan Williams, ks. David Coffewy, prezydent Wolnych Kościołów Ewangelicznych i ks. Esme Beswick, przewodniczący Rady Kościoła Anglikańsko-Karaibskiego podpisali w obecności brytyjskiej królowej, Elżebiety II osobny dokument, który wyraża ich osobistą wolę większego zaangażowania się w dzieło jedności chrześcijan. Przymierze to w całości opiera się „Charta Ecumenica” – dokumencie ekumenicznym opracowanym przez Kościoły Europy.

Decyzja prymasa wspólnoty katolickiej w Wielkiej Brytanii o przyłączeniu się do ekumenicznego przymierza zwierzchników kościelnych ma niezwykle doniosłe znaczenie. Jest bowiem widzialnym potwierdzeniem, że Kościoły pragną pogłębić solidarność i współpracę w zsekularyzowanym społeczeństwie brytyjskim. Przymierze przede wszystkim będzie wspierać pracę Brytyjskiej Rady Kościołów – Kościoły Razem (Churches Together).

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030324122057351