Siostra Pro-Choice

śro, 26 mar 2003, 10:09:00

Autor: Robert Opala

Członkowie Senatu USA w stanie Zachodnia Virginia zablokowali projekt ustawy aborcyjnej przygotowany przez byłą katolicką zakonnicę, Pat Hussey. Jest ona znaną w Stanach Zjednoczonych aktywistkę organizacji Pro-Choice, która domaga się zalegalizowania zabiegów aborcyjnych.

Pat Hussey wystąpiła ze Zgromadzenia Sióstr z Notre Dame w 1988 roku po ostrej walce z hierarchią Kościoła Katolickiego w USA. Jeszcze jako siostra zakonna Pat Hussey była zaangażowana w działalność pro-aborcyjną, co stało się bezpośrednią przyczyną jej konfliktu z władzami Kościoła. Po wystąpieniu z zakonu gubernator stanu Zachodnia Virginia, Bob Wise, zaproponował jej stanowisko w Stanowej Radzie Medycznej. Tam też rozwinęła swoją działalność na rzecz legalizacji zabiegów aborcyjnych, przygotowując w tej sprawie specjalny projekt ustawy. Senatorowie zostali ostrzeżeni przez amerykańskich działaczy organizacji Pro-Life, że była zakonnica domaga się w swoim projekcie wykreślenia tych paragrafów w kodeksie prawnym, które mówią o karaniu lekarzy przeprowadzającyh zabiegi aborcyjne.

Członkowie amerykańskiego Kongresu i Senatu posiadają mocne poparcie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Georga W. Busha, który jest znanym wrogiem aborcji oraz pigułek wczesnoporonnych. Prezydent jest zdecydowanym obrońcą życia, wyrażając zdanie, że aborcja oraz pigułki wczesnoporonne to taki sam horror, jak reżim Saddama Husseina.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2003032610093177