Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

W obronie życia

W Buffalo, w stanie Nowy Jork, rozpoczął się proces Jamesa Koppa, katolickiego aktywisty z organizacji antyaborcyjnej „Army of God”, który został oskarżony o zabójstwo lekarza wykonującego zabiegi aborcyjne.

Mający 48 lat zabójca nie zaprzeczył podczas rozprawy sądowej, że w 1998 roku zabił dr. Barnetta Slepiana w obecności jego żony, strzelając do niego ze swojej dużokalibrowej strzelby. Kopp przyszedł do domu lekarza w Amherst w stanie Massachusetts, prosząc o pomoc medyczną. Do środka wpuściła go żona Slepiana, posyłając w międzyczasie po męża. Gdy ten zszedł na dół, Kopp wyciągnął schowaną strzelbę i strzelił do lekarza.

Podczas rozprawy sądowej Kopp bronił się, że nie zamierzał zabić Slepiana, ale tylko lekko ranić, sądząc że to powinno go wystraszyć na tyle, iż zrezygnuje z dalszego wykonywania zabiegów aborcyjnych. Był to akt – tłumaczył sędziemu – w pełni uzasadniony, ponieważ w ten sposób stanął on w obronie zagrożonego życia nienarodzonego dziecka.

Kopp jest również podejrzany o dokonanie 4 innych zabójstw lekarzy wykonujących zabiegi aborcyjne. Od dłuższego czasu znajdował się on na liście osób poszukiwanych przez FBI jako „Bardzo niebezpieczny przestępca”. Kopp ukrywał się przed amerykańskimi organami ścigania w Meksyku i Irlandii. W końcu został aresztowany we Francji przez tamtejszą policję i deportowany do Stanów Zjednoczonych. Adwokat Koppa próbuje zakwalifikować jego czyn jako dokonany z pobudek politycznych. Sędzia Michael D’Amico z sądu w Buffalo pomimo tego, że nazwał Koppa „katolickim terrorystą, który mordował w obronie nienarodzonych” nie uznał jego przestępstwa jako aktu politycznego i oskarżył go o morderstwo pospolite drugiego stopnia. Wyrok zapadnie w maju br.

Kapelan katolickiej organizacji antyaborcyjnej, której Kopp był członkiem (Army of God), ks. Donald Spitz, w udzielonym wywiadzie powiedział, że „czyn Koppa był sprawiedliwy. Bóg prowadzi nas bowiem, ażeby bronić niewinnego życia nienarodzonych. Co jest bowiem gorsze – zapytał w radiu kapłan - zabić 250 lekarzy-morderców czy 50 milionów niewinnych dzieci?” Natomiast członkowie katolickiej organizacji antyaborcyjnej w USA „Priests for Life” rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, które mogłyby w jakiś sposób pomoć Koppowi. Także inny duchowny, tym razem z prezbiteriańskiej organizacji antyaborcyjnej, ks. Paul Hill, powiedział w obronie Koppa: „czy miałby ktoś żal do człowieka, który zabiłby snajpera celującego z karabinu do dzieci bawiących się na boisku szkolnym?” – Od dłuższego już czasu społeczeństwo amerykańskie zauważa istnienie współpracy i postawy solidarności między katolickimi organizacjami antyaborcyjnymi a konserwatywnymi ugrupowaniami protestanckimi.Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030329182745594

No trackback comments for this entry.
W obronie życia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń