"Ogromny błąd" Busha

wto, 1 kwi 2003, 10:42:32

Autor: Joanna Gacka

- Bush popełnia ogromny błąd, wykorzystując biblijne uzasadnienie wojny w Iraku a także przedstawiając interwencję jako "boską misję" - powiedział prezydent Niemiec, Johannes Rau. To pierwsza wypowiedź głowy niemieckiego państwa na temat wojny.

- Nie uważam, żeby jakiś naród otrzymał misję od Boga, aby wyzwolić inny naród. Sądzę, że to ludzie powołani są do tego, by dążyć ku wolności. Prowadzą do niej różne drogi. Nie ma tutaj wyraźnej wskazówki od Boga - powiedział Rau.

Dodał też, że według niego Biblia nie może może być traktowana jako broń oraz że krucjata nie jest zgodna z Pismem Świętym.
- Będąc chrześcijaninem można dojść do zupełnie odmiennych przekonań. Będąc chrześcijaninem można też bardzo różnie oceniać tę wojnę - powiedział Rau i wskazał na krytyczną wobec wojny postawę papieża Jana Pawła II.

- To właśnie papież przemawia w tym wypadku w imieniu ludzkości, w imieniu chrześcijan - oświadczył prezydent. Podkreślił też swój sprzeciw wobec decyzji o ataku na Irak, mówiąc że rezolucja ONZ wystarczała do całkowitego rozbrojenia Saddama Husajna. Prezydent wezwał też do udzielenia mieszkańcom Iraku pomocy humanitarnej.

www.religie.epf.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030401104232243