Chrzest u zielonoświątkowców

śro, 2 kwi 2003, 23:40:54

Autor: Gość serwisu

Moi znajomi ze zboru zielonoświątkowego oświadczyli w czasie jednej z dyskusji, że po chrzcie, niezależnie od tego, co robią i tak pójdą do raju. Gwarantuje im to przyjęty chrzest. Pytam się zatem, czy taka jest naprawdę nauka zielonoświątkowców?

Odpowiada ks. Adam Ciućka z Kościoła Zielonoświątkowego

Nie, to nie jest nauka Kościoła Zielonoświątkowego, są w Polsce grupy (najczęściej poza Kościołem Zielonoświątkowym), które wyznają tzw. zasadę "raz zbawiony, na zawsze zbawiony", mówiącą o nieutracalności łaski zbawienia, ale jest to w naszym kraju środowisko marginalne wśród ewangelikalnych chrześcijan i raczej znikome wśród polskich zielonoświątkowców.

Generalnie zielonoświątkowcy wyznają, że sakrament chrztu nie jest żadnym "magicznym" gwarantem zbawienia, ale raczej potwierdzeniem wiary i chęci naśladowania Chrystusa w swoim życiu, wyrazem posłuszeństwa wobec woli Zbawiciela. Dlatego też zielonoświątkowcy nie chrzczą niemowląt (podobnie jak np. baptyści), ale praktykują chrzest wiary, czyli chrzczą osoby wierzące, deklarujące poświęcenie całego swego życia Chrystusowi.

Więcej o teologii chrztu wiary można znaleźć w naszym magazynie pod adresem:

http://www.magazyn.kosciol.pl/article.php?story=20030218102656647

Zapraszam do lektury!

pastor Adam Ciućka

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030402234058332