Katolicy modlą się o święcenia dla kobiet?

czw, 3 kwi 2003, 11:12:50

Autor: Tomasz Terlikowski

Decyzja jednej z parafii katolickich w Milwaukee o zorganizowaniu na jej terenie liturgii z okazji VII Światowego Dnia Modlitw o Ordynację Kobiet wywołała zdecydowany sprzeciw miejscowego arcybiskupa Timothy'ego M. Dolana.

Modlitwy odbyły się w kilkudziesięciu miejscach Europy i Stanów Zjednoczonych, ale nabożeństwo z 25 marca w parafii św. Mateusza w Milwaukee było - według organizatorów - jedynym, które odbywało się w kościele katolickim.

Ubrana w długą, białą albę z zieloną stułą opadającą aż do ziemi, Ginny Kiernan Dahlberg "przewodniczyła" nabożeństwu, które odbyło się w tej katolickiej parafii. Uczestniczyło w nim około 35 osób.

- Zgodziłem się na udzielenie gościny po konsultacjach z personelem duszpasterskim parafii, z radą parafialną oraz wszystkimi wiernym - wyjaśnił o. David Cooper, proboszcz. Przyznał on jednak, że nie konsultował się z arcybiskupem, który w tych kwestiach ma najwięcej do powiedzenia.

- Arcybiskup jest zakoczony, że spotkanie, które otwarcie sprzeciwia się zdefiniowanej nauce Kościoła - mogło odbyć się w jednej z katolickich parafii - powiedział rzecznik arcybiskupa Jerry Topczewski.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030403111250422