Chorych nawiedzić

czw, 3 kwi 2003, 12:50:29

Autor: Tomasz Terlikowski

Dwoje dzieci, nosicieli HIV, zostało przyjętych do szkoły biblijnej w Indiach w prowincji Kerala. Wcześniej przez dwa lata dzieci były wyrzucane ze wszystkich placówek państwowych.

7-letni Bency i pięcioletni Benson uczą się obecnie w jednej klasie z 300 innymi dziećmi. Wcześniej jednak stali się oni symbolem społecznego odrzucenia zarażonych HIV i chorych na AIDS w Indiach. Chłopcy byli bowiem wyrzucani ze wszystkich szkół, do których się zgłosili, a minister oświaty stanu Kerala nie wpuścił ich do siebie.

Kiedy już zostali przyjęci do szkoły w Kollam - miejscowi notable doprowadzili do ich wyrzucenia, obawiając się o zdrowie swoich dzieci.

Rząd zdecydował wreszcie, że dzieci powinny uczyć się w domu, gdzie nie było nikogo w ich wieku, kto mógłby się z nimi pobawić lub porozmawiać.

Jednak w środę w ich życiu zaszła zdecydowana zmiana. Miejscowy Kosciół Mar Thoma zaprosił dzieci na 10 dni do swojej szkółki biblijnej. Chłopcy już teraz mówią, że chcieliby do niej powrócić - a Molly Jacob - żona duchownego z tego kościoła - zapewnia, że nie będzie z tym problemu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030403125029435