Modlitwy o pokój czy za Busha?

sob, 5 kwi 2003, 09:52:00

Autor: Tomasz Terlikowski

Czarni metodyści ze Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego zaapelowali do prezydenta Busha i Kongresu Stanów Zjednoczonych o jak najszybsze zakończenie wojny - i modlitwę o pokój. Natomiast superintendent generalny amerykańskiej wspólnoty zielonoświątkowej Assemblies of God wezwał do modlitwy za liderów Stanów Zjednoczonych i sam ten kraj, który obecnie znajduje się w stanie wojny.

"Czarni metodyści dla Odnowy Kościoła", bo tak nazywa się grupa metodystyczna, która 4 kwietnia potępiła Wojnę, uważa się za głos sumienia na "rzecz sprawiedliwości społecznej". Reprezentować ma ona, według swoich liderów, prawie 380 tysięcy metodystów pochodzenia afroamerykańskiego. Jej liderzy zapisali w oświadczeniu, że nie potrafią pogodzić agresji Stanów Zjednoczonych na Irak ze swoją interpretacją Pisma Świętego.

Czarni metodyści wezwali do wytrwałego szukania Bożego pokoju i ostrzegli, że Amerykanie choć są na dobrej drodze, by zdobyć Bagdad - mogą równie łatwo stracić własne dusze.

Grupa potępiła zdecydowanie światowe media, za przedstawianie obrazu wojny, który wprawdzie korzystny jest dla Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, ale niewiele ma wspólnego z prawdą.

Inne stanowisko zajął superintendet generalny Assemblies of God - Thomas Trask. Zaapelował on o modlitwę za przywódców Stanów Zjednoczonych i przypomniał, że los świata leży w Bożych rękach.

W tekście modlitwy, którą zanosić mają do Boga amerykańscy zielonoświątkowcy należący do Assemblies of God - znajdują się prośby m.in. o "mądrość dla naszego prezydenta, rządu i wojskowych"; "jedność narodu"; "ochronę cywilów przed atakami odwetowymi"; "aby ludzie w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie byli bardziej otwarci na Ewangelię"; czy za "niewinnych irakijskich cywilów". Zabrakło natomiast w tej modlitwie prośby o jak najszybszy pokój w Iraku.

Assemblies of God

Zjednoczony Kościół Metodystyczny w USA

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030405095201109