Siedzący Zielonoświątkowy Byk

sob, 5 kwi 2003, 09:53:00

Autor: Tomasz Terlikowski

113 Indian z San Luis w Meksyku zostało zielonoświątkowcami po zmasowanej akcji studentów American Indian College.

Co roku studenci tej znajdującej się w Phoenix w Arizonie szkoły teologicznej, należącej do Assemblies of God, podczas przerwy zimowej wyruszają do pracy ewangelizacyjnej. - W ten sposób dajemy naszym studentom możliwość zastosowania w praktyce tego, czego nauczyli się na sali wykładowej - wyjaśnia Steve Clindaniel, odpowiedzialny za pracę duszpasterską studentów.

Podczas akcji ewangelizacyjnych zielonoświątkowcy prowadzą studia biblijne, szkółki dziecięce, śpiewają pieśni religijne, ale także przygotowują niewielkie projekcie filmów religijnych. W spotkaniach tych uczestniczyło codziennie ponad 100 osób.

Inna grupa studentów tej szkoły pracowała w centrach pomocy społecznej dla alkoholików i narkomanów oraz w więzieniu. - Najważniejsze dla mnie było to, że mogłem zobaczyć uśmiech na twarzach tych biednych ludzi - wyjaśnia Billy Starkweather - szef grupy studenckiej.

Akcje ewangelizacyjne, takie jak ta przeprowadzona przez studentów, przyciągają do wspólnot zielonoświątkowych setki nowych konwertytów. W efekcie - mimo iż Kościół rzymskokatolicki nadal jest największą wspólnotą w Ameryce Środkowej i Południowej - to już niebawem sytuacja może się zmienić. Od kilku lat bowiem wspólnoty charyzmatyczne zdobywają miliony nowych członków i są najdynamiczniej rozwijającą się wspólnotą w tym rejonie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030405095346854