EKD: nie będzie liturgii dla par homoseksualnych

sob, 5 kwi 2003, 17:50:21

Autor: Dariusz Bruncz

Konferencja kościelna Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) postanowiła, iż w EKD nie powstanie liturgia dla par homoseksualnych.

Na swoim posiedzeniu w dniach od 26 do 27. marca w Hannoverze poddała pod dyskusję projekt tekstu liturgii dla par tej samej płci, opracowany przez powołaną ad hoc komisję liturgiczną. „Uchwalenie agendarnej formuły czy też zalecenie przedłożonych tekstów do kościelnego użytku nie było zamierzone, ani też nie zostało wprowadzone” głosi oświadczenie EKD.

Konferencja Kościelna ponowiła swoją wolę wypracowania wspólnych wytycznych dla wszystkich ewangelickich kościołów krajowych w kwestii zwiazków homoseksualnych. Jednocześnie Konferencja przypomniała na opublikowane przez EKD trzy dokumenty, zajmujące się zagadnieniem homoseksualizmu: „Żyć z napięciami” (1996), „Wzmocnić zaufanie i odpowiedzialność” (2000) oraz „Teologiczne, kościelnoprawne i służbowe aspekty kościelnego stanowiska wobec prawnych skutków rejestrowania par tej samej płci” (2002).

EKD zwrócił sie z prośbą do wszystkich Kościołów Krajowych o przestrzeganie powyższych dokumentów. Konferencja Kościelna EKD składa się z kierownictwa 24 ewangelickich Kościolów Krajowych, tworzących EKD.

www.idea.de

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030405175021603