Pocisk podzielił chrześcijan

nie, 6 kwi 2003, 17:05:28

Autor: Robert Opala

Amerykański pocisk, który uderzył w centrum handlowe Bagdadu, zabijając i raniąc wiele osób, wywołał gniew wśród wielu mieszkańców stolicy Iraku, w tym chrześcijan. Do tej pory wielu z nich przyglądało się operacji wojskowej „Wyzwolić Irak” raczej z cichą aprobatą.

Arcybiskup Jean Sleiman, katolicki ordynariusz Bagdadu obrządku łacińskiego, powiedział, że bardzo duża liczba Irakijczyków wyrażała wiarę w perfekcyjną technikę wojskową będącą na wyposażeniu armii amerykańskiej. To pozwalało im przypuszczać, że wojska koalicyjne z operacyjną dokładnością zlikwidują Saddama Husseina i faktycznie wyzwolą Irak spod jego reżimu.

Jednak ostatnie bombardowania obiektów cywilnych, a szczególnie wybuch pocisku w centrum handlowym, gdzie zabitych zostało 14 osób oraz dzielnicy mieszkalnej miasta bardzo zmieniła nastroje wśród wielu Irakijczyków wrogo nastawionych wobec reżimu. Wśród nich jest też bardzo dużo chrześcijan.

Do dnia dzisiejszego wielu z nich o tym rozprawia – potwierdza arcybiskup. Pomyłka ta będzie dużo kosztowała koalicjantów podczas zdobywania samego Bagdadu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030406170528887