Po łacinie z Japończykiem?

śro, 9 kwi 2003, 10:32:51

Autor: Tomasz Terlikowski

Pierwszy kościelny słownik łacińsko-japoński został opublikowany - informuje agencja Zenit. Ma on zawierać około 5 tysięcy słów i zwrotów, w tym także odnoszących się do muzyki gregoriańskiej.

Pracę opublikował o. Juan Vicente Catret z Hiszpanii, który jest misjonarzem w Japonii od 1962 roku. - Ta praca ma być pomocna dla wszystkich, którzy studiują rzeczy związane z Kościołem na japońskich uniwersytetach - tłumaczy o. Catret. Autor słownika jest autorem ponad 40 książek po japońsku - poświęconych duchowości, życiu świętych czy etyce.

W Japonii istnieje obecnie sześć wyższych szkół teologicznych należących do różnych zgromadzeń zakonnych oraz jedno seminarium należące do Drogi Neokatechumenalnej.

O. Catret zapewnia, że słownik będzie potrzebny - bowiem ilość chrześcijan w Japonii stale wzrasta. Wielu z emigrantów, którzy powracają do Japonii - to chrześcijanie lub katolicy. - I mimo iż tylko pół procenta Japończyków jest ochrzczonych - to aż 14 procent ma chrześcijańską mentalność - dodaje misjonarz.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030409103251942