Bieg Życia

wto, 15 kwi 2003, 14:09:53

Autor: Joanna Gacka

Tegoroczn±, 60. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim u¶wietni "Bieg Życia" - sztafeta przeprowadzona na trasie o długo¶ci 80 km. Uczestnicy rozpoczn± bieg w obozie zagłady w Treblince, a zakończ± pod warszawskim pomnikiem Bohaterów Getta.

- Mam nadzieję, że powodzenie tego przedsięwzięcia będzie miało symboliczne znaczenie nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Wierzę, że wspólny wysiłek włożony w jego realizację pozwoli nam lepiej poznać wzajemn± kulturę, tradycję i religię. - powiedział Rafał Wochna, student psychologii na UW, pomysłodawca i organizator "Biegu Życia".

Rafal Wochna oraz izraelski współorganizator imprezy, Roni Ben Moha, maj± zamiar pokonać cał± długo¶ć trasy. Pozostali uczestnicy będ± towarzyszyli im na poszczególnych odcinkach trasy. Finał biegu planowany jest na 30 kwietnia br. Wszyscy uczestnicy sztafety wezm± udział w uroczysto¶ciach rocznicowych, które rozpoczn± się po zakończeniu biegu, pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Głównym przesłaniem imprezy, jest oddanie hołdu ofiarom Holocaustu oraz rozwijanie dialogu pomiędzy kulturami, religiami i pokoleniami.

W biegu mog± uczestniczyć wszyscy chętni, jedynym wymogiem jest ukończenie 16 roku życia.

¬ródło: Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030415140953896