Buddyzm w komiksie

śro, 16 kwi 2003, 18:42:59

Autor: Tomasz Terlikowski

Niecodzienny sposób prezentacji mądrości buddyzmu zaproponował Japończyk Tecuej Okachasi. Jego zdaniem najlepszym sposobem zrozumienia podstaw tej religii jest ... komiks - informuje japońska gazeta "Yomuri".

- Wyjaśnienie nauki buddyjskiej szkoły Dzedo Sensju tylko słowami jest niezwykle trudne - tłumaczy autor pomysłu. - Komiks, czyli słowo ilustrowane obrazem jest natomiast idealną formą - dodaje.

Zdaniem buddyjskiego duchownego komiks pomoże mu dotrzeć do tych ludzi, którzy utracili religijny wymiar życia. - Pokazuje im w ten sposób znaczenie życia i śmierci - mówi. Pierwsze komiksy, ten czterdziestoletni duchowny świątyni w Dajto wydał 5 lat temu. Tekst napisał do niego on sam, natomiast zilustrowali go jego studenci.

Od tego momentu ukazały się jeszcze dwa zbiory komiksów popularyzujących jego religię. Ostatni z nich nosi tytuł: "Zapraszamy do świątyni". Już w maju ukazać się ma kolejny buddyjski komiks. - O ile moja żona nie zabroni mi w końcu bawić się komiksami - śmieje się buddysta.

www.yomiuri.co.jp

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030416184259631