Kościele pomóż homoseksualistom

czw, 24 kwi 2003, 12:08:13

Autor: Tomasz Terlikowski

Apel o duchowe i psychologiczne wsparcie dla partnerów i partnerek homoseksualnych amerykańskich wojskowych wystosowała Metropolitan Community Churches, wspólnota kościołów chrześcijańskich od dawna akcetująca i wspierająca aktywnych homoseksualistów.

Polityka wojska zawierająca się w słowach "Don't Ask, Don't Tell" (My się nie pytamy - ty nie mów") prowadzi, zdaniem MCC do sytuacji, w której prawdziwe stają się inne słowa: "Don't ask, don't tell and don't receive any help" (My się nie pytamy, ty się nie przyznajesz, i nie możesz otrzymać pomocy). Dlatego homoseksualni partnerzy wojskowych, nie mogąc liczyć na pomoc armii, powinni ją otrzymać od kościołów i wspólnot chrześcijańskich - uważa MCC.

Kościoły prowadzą już akcję duchowego i psychologicznego wspierania rodzin wojskowych walczących w Iraku czy innych miejscach świata, teraz podobną akcją należy, zdaniem MCC, objąć parterów homoseksualnych.  - Partnerzy wojskowych homoseksualistów są coraz bardziej widoczną grupą w naszym społeczeństwie i należy ich otoczyć opieką, gdy ich bliscy poświęcają się dla ojczyzny - podkreśla ks. Troy D. Perry, założyciel i kierownik Metropolitan Community Churches, największej na świecie zorganizowanej grupy kościołów i wspólnot chrześcijańskich, która wspiera duchowa i walczy o pełne prawa w kościołach dla homo-, bi- oraz transseksualistów.

Już w tej chwili 250 kościołów zrzeszonych w Metropolitan Community Churches na terenie USA, zdecydowało się rozpocząć tego typu akcję pomocową organizując grupy wsparcia, godziny modlitewne oraz spotkania domowe dla partnerów wojskowych-homoseksualistów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030424120813460