Jaki Irak budować

pon, 5 maj 2003, 17:27:22

Autor: Tomasz Terlikowski

Część amerykańskich liderów katolickich wyraża obawy o typ społeczeństwa, jakie ma być budowane przez USA i ONZ po wojnie w Iraku . W przeszłości bowiem zarówno instytucje amerykańskie, jak i ONZ-towskie np. U.S. Agency for International Development oraz U.N. Population Fund promowały w krajach im podległych oraz krajach Trzeciego Świata aborcję oraz metody planowania rodziny, które obce są zarówno moralności chrześcijańskiej, jak i islamskiej.

- Wiadomo, że gdziekolwiek pojawiają się te organizacje - tam promowana jest antykoncepcja i aborcja - podkreśla Austin Ruse, przewodniczący Catholic Family and Human Rights Institute, organizacji, która lobbuje w ONZ na rzecz praw dzieci nienarodzonych.

I rzeczywiście przewodnicząca Planned Parenthood Federation of America - Gloria Feldt już na początku wojny mówiła, że gdy tylko Irak zostanie wyzwolony, natychmiast należy zanieść do niego wolność od dyskryminacji kobiet w kwestiach reprodukcyjnych. Oznacza to, mówiąc krótko, że jej organizacja, gdy tylko USA opanują Irak, zacznie propagować tam zabijanie dzieci nienarodzonych.

Jednak na razie organizacje społeczne twierdzą, że nie wiozą do Iraku materiałów promujących aborcję. - Są tu ważniejsze sprawy do załatwienia - podkreślają pracownicy organizacji społecznych.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030505132722340