Europejski serwis w Opoce

śro, 21 maj 2003, 14:52:17

Autor: Joanna Gacka

Katolicki Serwis internetowy Opoka uruchomił nowy dział "Nasza Europa w Internecie", poświęcony zagadnieniom integracji europejskiej. Znaleźć w nim można materiały związane z historią, powstaniem, funkcjonowaniem oraz stanem obecnym Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem roli religii oraz Kościoła katolickiego.

Dużo miejsca poświęcono przyszłemu rozszerzeniu Unii Europejskiej m.in.: można zapoznać się z opisem krajów kandydujących, wynikami referendów czy też podsumowaniem negocjacji z UE prowadzonych przez przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej. Internauci maja możliwość regularnego otrzymywania informacji o nowych materiałach w serwisie oraz w najbliższym czasie będą mogli porozmawiać na czacie o problematyce unijnej z  zaproszonymi gośćmi. W serwisie znalazł się także "Poradnik Referendalny" z praktycznymi informacjami na temat czerwcowego referendum.

Ponadto użytkownicy serwisu mają możliwość porozmawiać o tematyce unijnej na czacie, wypowiedzieć się na forum, oddać swój głos w sondach, czy też zadać pytania, odpowiedzi na które opublikowane zostaną w serwisie. Do dnia 10 czerwca prowadzone będą także konkursy w formie quizów, w których będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz zdobyć cenne nagrody.

Serwis "Nasza Europa w Internecie" powstał dzięki pomocy i jest współfinansowany przez Unię Europejską.

www.opoka.org.pl

Źródło: CentrumPrasowe.net

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030521145217252