Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sekty atakują Szkocję

Działalność sekt religijnych stała się prawdziwym problemem społecznym wśród mieszkańców Szkocji. Jak wynika z raportu policji oraz parlamentarnej komisji ds. religii, ofiarami sekt aż czterokrotnie częściej padają katolicy niż protestanci.Około 30 procent szkockich katolików, szczególnie w Glasgow oraz zachodniej części kraju, negatywnie doświadczyło działalności różnego rodzaju sekt religijnych. Wśród protestantów odsetek ten wynosi tylko 8 procent. Działalność sekt przybiera często bardzo groźny charakter, włączając w to uprowadzenia, czynną napaść fizyczną oraz gwałty na tle seksualnym. W ostatnich dniach rząd oraz parlament szkocki postanowili wydać sektom prawdziwą wojnę. Decyzję tą poparło 75 procent społeczeństwa szkockiego. Specjaliści ds. sekt twierdzą, że sekty będą odgrywać coraz większą rolę w życiu przyszłego pokolenia Szkotów.

Przedstawiciel episkopatu ds. sekt szkockiego Kościoła katolickiego powiedział, że Kościół przeprowadza bardzo dokładne rozeznanie wśród sekt, aby wyeliminować jakąkolwiek pomyłkę. Jest to bowiem bardzo delikatna sprawa i dlatego ważne jest, aby podczas walki z sektami nie naruszyć uczuć religijnych jekiegokolwiek człowieka lub grupy społecznej. Bardzo łatwo jest w tej materii o błąd oraz posądzenie o dyskryminacje z powodów rasowych i religijnych.

Walkę z sektami osobiście zapowiedział też premier Szkocji, Jack McConnell, twierdząc że sekty stały się poważnym problemem narodowym. W grupie badanych na przełomie stycznia i lutego br. 1034 osób, aż 1/3 respondentów osobiście doświadczyła działalność sekt, które nierzadko kończyły się nawet brutalną napaścią. Sekty częściej atakują mężczyzn (1 na 3) niż kobiety (1 na 10). 35 procent katolików jest przekonanych, że z sektami należy rozpocząć ostrą walkę. Taką samą opinię podziela 27 procent protestantów. Działania przeciwko sektom zapowiedziały również kluby kibiców dwóch najsłynnieszych klubów piłkarskich w Szkocji: Celtic Glasgow i Glasgow Rangers. Działacze sportowi są gotowi uczynić wszystko, aby ochronić swoich kibiców przed wpływami sekt, które bardzo często przenikają własnie do klubów kibiców.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030605100735864

No trackback comments for this entry.
Sekty atakują Szkocję | 11 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Sekty atakują Szkocję
Srak czw, 5 cze 2003, 11:16:17
Świetnie, najbardziej podoba mi się pomysł włączenia sie do walki z sektami kibiców piłkarskich, co jak co, ale oni umieją walczyć :)
Podobała mi się tez walka naszych parlamentarzystów, kilka lat temu z sektami, to była swietnie, zaplanowano wzmozona ofensywa, dostawały równo po głowie takie destruktywne sekty jak zielonoświatkowcy, adwentyści czy baptyści, nie jestem pewien czy tez nie metodyści, bo tu sie chyba komus pomyliło z nudystami
 
Sekty atakują Szkocję
tusiek czw, 5 cze 2003, 11:41:55
Może zqamisat walczyć stworzyć alternatywę dla duchowej pustki w jakąm popadła Szkocja
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń