Papież patrzy z nadzieją na decyzję Polaków

pon, 9 cze 2003, 16:45:13

Autor: Robert Opala

Zgodnie z informacją zawartą przez Katolicką Agencję Informacyjną oraz portalem Gazety Wyborczej, papież  Jan Paweł II wypowiedział swoje zdanie w sprawie decyzji Polaków o przystąpieniu do Unii Europejskiej po zakończonym wczoraj referendum akcesyjnym.

"Ojciec Swięty ma nadzieję, że decyzja Polaków w referendum posłuży zarówno Polsce jak i Unii Europejskiej, do której Polska będzie mogła wnieść swój wkład, swoje wartości moralne i duchowe oraz przekonania religijne" - te słowa powiedział dzisiaj rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro Valls dziennikarzom uczestniczącym w pielgrzymce Jana Pawła II w Chorwacji.

Po "Liturgii Godzin" w chorwackim Zadarze, której przewodniczył Jan Paweł II, rzecznik Watykanu spotkał się z dziennikarzami. Podkreslił on iż "Papież ma nadzieję, że integracja instytucji europejskich i integracja Polski z instytucjami europejskimi przyczyni się do rozwiązania problemów społecznych i gospodarczych, które są przynajmniej w części spowodowane sztucznymi podziałami Europy z przeszłosci".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030609164513126