Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Ksiądz z Tylawy będzie oskarżony

Według biegłych ks. Michał M., podejrzany o molestowanie dziewczynek, może odpowiadać za swoje czyny. Prokuratura szykuje akt oskarżenia. Niestety mimo wielu apeli ksiądz nadal pracuje duszpstersko w swej dawnej parafii. Broni go miejscowy metropolita abp Józef Michalik. Informuje o tym "Gazeta Wyborcza".

W listopadzie 2002 Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła ks. Michałowi M., od ponad trzydziestu lat proboszczowi w Tylawie, zarzut molestowania dziewczynek. Prokuratorzy postanowili jednak sprawdzić, czy duchowny jest poczytalny, czy zdaje sobie sprawę z tego, co robi, i może za to odpowiadać. Duchowny został więc skierowany na obserwację psychiatryczną.

Według "GW" Na biurko prokuratora trafiła już opinia biegłych: dwóch psychiatrów, psychologa i seksuologa klinicznego. Gazeta dowiedziała się, że ksiądz badany przez lekarzy podtrzymywał, że nic złego dzieciom nie robił. - Opinia nie uwolniła podejrzanego od odpowiedzialności karnej - powiedział gazecie Andrzej Dworzański, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie, który nadzoruje prowadzone w Jaśle śledztwo.

Księdz ma zostać oskarżony na podstawie art. 200 kk - za "doprowadzenie osoby małoletniej" do "innej czynności seksualnej". Grozi mu od roku do 10 lat więzienia. Prokuratura uważa, że ksiądz M. dopuścił się molestowania wobec co najmniej sześciu dziewczynek.

Innego zdania jest najwyrażniej miejscowy metropolita, który nie odsunął duchownego od posługi duszpasterskiej, choćby po to, by sprawa mogła być wyjaśniona.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030623111254269

No trackback comments for this entry.
Ksiądz z Tylawy będzie oskarżony | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
uwaga formalna
Crusader pon, 23 cze 2003, 12:54:22
poprawdzie błąd: na stronie głównej jest Kowalczyk,a w texcie - prawidłowo abp Michalik

a już się przestraszyłem, że nuncjusza mianowali metropolitą przemyskim
 
molestacje
Bai Lung pon, 23 cze 2003, 17:03:36
Motto: "Nic już nie będzie takie jak dawniej, od kiedy wynaleziono zawód copywritera.

W dawnych czasach, gdy media na czele z "Gazrurką Wyborczą"*, nie opanowały jeszcze ludzkich umysłów w takim stopniu jak dziś, większość rzeczy miała swoje własne nazwy - no, może z wyłączeniem sfery komunistycznego sacrum - ale o sprawach przyziemnych można było rozmawiać językiem zrozumiałym.
W tych to czasach ciemnoty - "molestować" mogło najwyżej dziecko matkę o kupno lodów, a najgorszym przejawem molestowania były pijackie monologi.
Wystarczyło jednak uchylić lekko drzwi i wprowadzić pojęcie "sexual harassment" [dokuczanie, gnębienie - mniej więcej tyle co molestowanie], co jest określeniem pierwotnie przynajmniej zarezerwowanym dla podstawowego znaczenia - namolne, uciążliwe "podrywy", męczące i poniżajce aluzje słowne, froteryzm, itp. - już takie sytuacje jak przepuszczenie w drzwiach kobiety, były w USA kwalifikowane jako w/w "uciążliwości" - by ktoś zaczął wymyślać nową rzeczywistość.
Jednak komuś w niechlujnym mózgu zachciało się (może z nieznajomości języków? obu...) rozszerzać to znaczenie na przestępstwa sexualne - przede wszystkim gwałt?!
Czy to miał być eufemizm?!
Teraz strach wziąć jakąś starszą książkę do ręki - co prawda to dzieci molestowały ojca Wirgiliusza, ale nie wiadomo co może wyleźć z szafy.
Ale przede wszystkim NIE WIADOMO o co tak naprawdę chodzi, kiedy się mówi o "molestowaniu" - do tego wora wpadło już wszystko...

*/ Pismo , które JEDNOCZEŚNIE prowadząc akcję "Język do prania", mającą na celu wyplenienie obcych naleciałości (głównie anglicyzmów) z polszczyzny, lansowało określenie "gej" [fakt - nie na tych samych stronach].

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń