Baptyści chcą wyzwalać homoseksualistów

pon, 23 cze 2003, 11:16:58

Autor: Tomasz Terlikowski

Południowa Konwencja Baptystów - największy kościół protestancki Stanów Zjednoczonych, liczący 16 milionów wiernych, upublicznił swój plan rozpoczęcia wielkiej akcji nawracania homoseksualistów. Jezus ma moc zbawienia i zmiany Waszej orientacji seksualnej - z takim posłaniem mają się zwrócić do homoseksualistów przedstawiciele 42 tysięcy zborów należąych do tego kościoła.

- Homoseksualiści mogą zostać wyzwoleni ze swojego grzesznego, destruktywnego stylu życia. Oni mogą zostać zbawieni - podkreśla Richard Land, odpowiedzialny za sprawy społeczne w Południowej Konwencji Baptystów.

Mimo iż w tych słowach nie ma nic nowego, od dawna bowiem wiele wyznań ewangelicznych chrześcijan podkreślało, że homoseksualizm można przezwyciężyć dzięki wierze w Jezusa Chrystusa - to ruchy homoseksualistów zareagowały na tę propozycję z wściekłością. - To kolejny dowód na to, że południowi baptyści chcą skłonić swoich wyznawców do ataków na homoseksualistów, lesbijki i transseksualistów - uważa David Smith z Human Rights Campaign (HRC). Jego zdaniem może to prowadzić nawet do przemocy wobec tzw. "mniejszości seksualnych".

- To, co proponują baptyści to zwykła przemoc duchowa. Z jednej strony wzywają oni homoseksualistów, a z drugiej nazywają homoseksualizm grzesznym stylem życia - dodaje Laura Montgomery Rutt z organizacji Soulforce. Nie jest jasne czy Rutt uważa, że św. Paweł również prezentował przemoc duchową.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030623111658887