Kolejne prześladowania w Chinach

śro, 25 cze 2003, 17:08:21

Autor: Adam Ciućka

W Chinach doszło do kolejnego aresztowania księdza należącego do niezależnego od władz tak zwanego „Kościoła katakumbowego”.

Jak informuje agencja CNS przed tygodniem agenci służb bezpieczeństwa aresztowali księdza Lu Xiaozhou, który udzielał osobie chorej sakramentu namaszczenia w szpitalu miejskim w Wenzhou, trzysta kilometrów na południe od Sznaghaju.

Agenci dokonali następnie rewizji w mieszkaniu księdza i zarekwirowali wszystko, co posiadał, łącznie z dokumentami. Przypuszcza się, że na kapłana wywierany jest nacisk, aby podpisał deklarację o wstąpieniu do kontrolowanego przez władze, tak zwanego „Kościoła Patriotycznego”.

Organizacje obrony praw człowieka donoszą, że na początku miesiąca aresztowano w Chinach również 12 protestantów należących do tak zwanego „kościoła domowego”. Nie jest on związany z posiadającą autoryzację władz Chińską Radą Chrześcijańską, a jego wyznawcy spotkają się na modlitwach w mieszkaniach prywatnych. Jak informują organizacje obrońców praw człowieka, osoby te składały podanie o pozwolenie na nabożeństwa, jednak nie otrzymały ze strony władz odpowiedzi pozytywnej.

źródło: Radio Vaticana

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030625140821437