Muzułmanie w Szwecji ignorują prawo

śro, 9 lip 2003, 13:33:44

Autor: Dariusz Bruncz

Szwedzki teolog luterański Andreas Ĺkerlund poinformował w najnowszym wydaniu berlińskiego czasopisma Ewangelickiej Centrali ds. ruchów religijnych i światopoglądów, iż szkoły muzułmańskie w Szwecji ignorują obowiązujące prawo.

Według informacji Lkerlunda pewna szwedzka dziennikarka opracowująca materiał filmowy dla telewizji odkryła wiele nieprawidłowości w szkołach islamskich na terenie Królestwa Szwecji. I tak obowiązkowe od 1955 roku w Szwecji wychowanie seksualne nie zostało uwzględnione w muzułmańskich placówkach edukacyjnych. Ponadto dziewczynkom nie umożliwiono odbywanie lekcji wychowania fizycznego.

 

Na lekcjach religii, podczas których zalecana jest rzetelna informacja o wszystkich religiach, naucza się tylko o islamie. W jednej szkole 16 nauczycieli spośród 17 nie posiadało odpowiednich uprawnień i kompetencji. Poprzez wspieranie szkół islamskich państwo szedzkie chciało usprawnić integrację muzułmańskich emigrantów w Szwecji, jednakże, według szwedzkiego teologa, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

 

(idea) 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030709133344721