Arcybiskup namawia do śledztwa

czw, 31 lip 2003, 21:17:13

Autor: Robert Opala

Arcybiskup Birmingham wezwał dziennikarzy i polityków, aby nie ustawali w śledztwie nad wyjaśnieniem prawdy o tajemniczej śmierci dr. Davida Kelly, wybitnego brytyjskiego mikrobiologa oraz jednego z inspektorów ONZ, którzy poszukiwali w Iraku broni masowego rażenia. Doktor Kelly został w ubiegłym tygodniu odnaleziony z podciętymi żyłami w pobliżu swojego domu pod Oksfordem.

Policja, po błyskawicznie przeprowadzonym śledztwie, ustaliła, że dr Kelly popełnił samobójstwo, podcinając sobie żyły oraz przyjmując dużą ilość środków przeciwbólowych. Po wyjawieniu dziennikarzowi BBC faktu, że rząd brytyjski dobrze wiedział, iż w Iraku nie ma żadnej broni masowego rażenia, dr Kelly stał się obiektem krytyki premiera Tony Blaira. Według oficjalnego raportu załamanie psychiczne uczonego było główną przyczyną jego decyzji o popełnieniu samobójstwa. Innego zdania jest  wielu polityków oraz dziennikarzy brytyjskich. To właśnie ich zachęcał arcybiskup Vincent Nichols z Birmingham, aby nie ustawali w wyjaśnieniu całej sprawy. W modlitwie za zmarłym dr. Kelly arcybiskup powiedział: „Modlimy się za duszę śp. dr. Davida Kelly oraz za jego rodzinę, żonę i córki. Chociaż nie znamy całej prawdy o jego śmierci, wierzymy, że Pan ma jego duszę w opiece”. Istnieją podejrzenia, że śmierć dr. Kelly nie nastąpiła w wyniku samobójstwa.

Dr. David Kelly był członkiem Kościoła metodystycznego, jednak 4 lata przed swoją śmiercią, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, został wyznawcą religii Baha.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030731211725383