Angielka jako Matka Teresa

nie, 10 sie 2003, 21:20:15

Autor: Robert Opala

Angielska aktorka, która odtwarzała rolę Marii Panny w filmie włoskiego reżysera Franco Zeffirelli „Jezus z Nazaretu, wcieli się teraz w postać zmarłej w 1997 roku Matki Teresy z Kalkuty. Licząca 52 lata Olivia Hussey została poproszona przez Telewizję Włoską do współpracy przy produkcji tego biograficznego obrazu, który ma uczcić uroczystość beatyfikacji albańskiej zakonnicy w październiku br.

Olivia Hussey, która jest przygotowywana do tej roli przez Włoską Szkołę Aktorską w Londynie, powiedziała, że po roli Matki Jezusa jej największym marzeniem i ambicją było zagrać jako Matka Teresa. Teraz jednak jej sen stał się faktem.

Film o Siostrze Ubogich z Kalkuty jest w większości kręcony w Cejlonie. Zrobienie charakteryzacji, w której Hussey zamienia się w Matkę Teresę zabierają dziennie około 4 godzin oraz 2 godziny na jej usunięcie. Doświadczeni włoscy charakteryzatorzy twierdzą, że to jedna z najtrudniejszych prac, jakie w swojej karierze robili. Reżyser wymaga od nich, aby angielska aktorka nie tylko była podobna do Matki Teresy, ale również mamy zadanie wydobyć pewien aspekt duchowy na jej charakteryzacji.

Olivia Hussey jest katoliczką, a za swoją pracę otrzymała specjalne błogosławieństwo od papieża Jana Pawła II. Mówi, że najbardziej żałuje, że tego filmu nie będzie mogła obejrzeć jej nieżyjąca matka, posiadająca wiele podziwu dla dzieła Matki Teresy.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030810212015587