Zjednoczeni przeciw Zachodowi

śro, 20 sie 2003, 13:37:01

Autor: Tomasz Terlikowski

Kenijskie Kościoły: anglikański, prezbiteriański i metodystyczny powinny zjednoczyć się i wspólnie odrzucić zgubne wpływy Zachodu - uważa bp John Mahiaini z kenijskiego Kościoła Anglikańskiego.

- Kościoły w Kenii powinny odrzucić wpływ tzw. zachodniego stylu życia, których wyrazem są wybory biskupów homoseksualistów czy błogosławieństwa związków jednopłciowych - podkreślił biskup.

Kenijski Kościół Anglikański potępił już obie te kwestie, a poparły go zarówno wspólnota metodystyczna, jak i prezbiteriańska.

- Rozmowy o zjednoczeniu naszych kościołów toczą się od jakiegoś czasu, ale teraz jesteśmy coraz bliżej pełnego zjednoczenia trzech w jedno - dodał były zwierzchnik Kościoła Metodystycznego w Kenii ks. Zablon Nthamburi.

- Podzieleni jesteśmy jedynie z przyczyn ideologicznych i historycznych, ale mamy tę samą Biblię i ten sam śpiewnik liturgiczny - uzupełnił  ks. Gerishon Kirika z kościoła prezbiteriańskiego.

Współpraca trzech wyznań datuje się na rok 1955, kiedy powołały one jedną uczelnię teologiczną St Paul's United Theological College w Limuru, nieopodal Nairobi.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030820133701675