Pół-królik i pół-człowiek po chińsku

nie, 24 sie 2003, 14:17:38

Autor: Robert Opala

Międzynarodowe organizacje Pro-Life wyraziły swoje oburzenie z powodu wyprodukowania przez chińskich genetyków embriona-hybrydy, zawierających geny królika i człowieka. Działacze Pro-Life ostrzegają, że "Życie potrafi być wściekle złe i mściwe" i te próby mogą w ostateczności obrócić się przeciwko całej ludzkości. 

Chińscy naukowcy ujawnili światu wyniki swoich badań, gdy embrion miał już 6 dni. Profesor Hui Zhen-Sheng z Uniwersytetu Szanghajskiego, przewodzący grupie badawczej, zaprogramował połączenie ludzkiego jądra komórkowego z jajem pochodzącym od samicy królika.

Amerykańscy genetycy ocenili te "bardzo niebezpeiczne próby, jako działania o wysokim współczynniku ryzyka. "Tak - powiedział jeden z naukowców amerykańskich - nowa istota została stworzona i jest ona unikalną indywidualnością, ale jestem przekonany, że jest to gwałt zadany życiu i naturze. Należy to zniszczyć zanim nie dojdzie do tragedii. Istota ludzka, w żadnej swojej formie, nie może być użyta w sposób, który zaprzecza fundamentalnemu znaczeniu jej istnienia. Człowiek jest człowiekiem i takim ma pozostać".

Rzecznik prasowy episkopatu Kościoła katolickiego w USA powiedział, że jeżeli z tego embriona coś się narodzi będziemy tą istotę traktować jako osobę ludzką.     

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030824231738944