Akt Boga?

pią, 5 wrz 2003, 16:44:48

Autor: Tomasz Terlikowski

Wybór pierwszego otwarcie homoseksualnego biskupa jest "aktem Boga" - uważa bp Frank Griswold - zwierzchnik Kościoła Episkopalnego. Opinię taką wyraził on w liście, który może pogłębić podziały w łonie Wspólnoty Anglikańskiej.

Zdaniem biskupa dopuszczając taki wybór Bóg pokazał, że pewne prawdy Biblii są kulturowo uwarunkowane i nie mają znaczenia uniwersalnego.

W swoim liście bp Griswold wyraził pełną wiarę w Pismo Święte, jako Słowo Boga, zawierające wszystkie prawdy konieczne do zbawienia, zaznaczył jednak, że problemem stającym przed Kościołem nie jest wiara w Pismo Święte, ale interpretacja Biblii. - Nie ma nic takiego jak neutralna lektura Pisma. Akceptując autorytet Biblii, rózne jej fragmenty intepretujemy w różny sposób - podkreślił biskup.

Biskup zaznaczył, że wybór pierwszego otwarcie homoseksualnego biskupa anglikańskiego nie musi oznaczać zmiany kościelnej nauki o homoseksualizmie. Przyznał również, że istnieje niebezpieczeństwo dokonania schizmy w Kościele Episkopalnym. - Pewna ilość naszych biskupów sprzyja powołaniu alternatywnej wobec Kościoła Episkopalnego jurysdykcji - napisał i dodał, że byłaby to wielka strata, bowiem specyfiką anglikanizmu jest to, że potrafi on utrzymywać wewnątrz siebie niezwykle sprzeczne poglądy.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030905164448995